Máte-li rodinný dům se zahradou, pak se určitě vyplatí zajistit si vlastní kvalitní vodu z místních zdrojů. Vrtaná studna znamená nezávislost na veřejné vodovodní síti. To je příjemné nejen z hlediska soběstačnosti a nejistot budoucnosti, ale také z praktických finančních důvodů. Investice do vrtané studny se vám vrátí během několika let. Navíc tak máte k dispozici vodu bez přidané chemie. Mít vlastní studnu je často první krok nových majitelů pozemků. Zajistí si tak vodu ještě dříve, než začnou stavět. Jak to máte vy? Kontaktujte nás a my přijedeme zdarma na konzultaci do Frenštátu pod Radhoštěm přímo na váš pozemek. Působíme v Moravskoslezském kraji, Zlínském kraji a blízkém okolí.  

Jak vrt studny probíhá

Máme dlouholeté zkušenosti a moderní techniku, která nám umožňuje vrtat studny i na nepřístupných místech. Zajistíme i projekt studny a veškerou potřebnou byrokracii. Pojďme se podívat, jak vrt studny probíhá krok za krokem:

  • Osobní schůzka. Prvním krokem je vždy osobní schůzka na daném místě. Zodpovíme vaše dotazy, prozkoumáme, jak na místo nejlépe dostaneme techniku, dohodneme všechny detaily.
  • Vyhledání vody se zárukou. Za pomoci zkušeného proutkaře i průzkumných vrtů určíme, kde bude nejlepší studnu vyvrtat. Ručíme za dostatečnou vydatnost pramene.
  • Zhotovení vrtané studny až do průměru 300 mm. Na místo přijedeme s technikou, která není extrémně těžká a váš pozemek nepoškodí. Začneme průzkumnými vrty a poté obvykle během jediného studnu vyvrtáme. Vrtáme i studny s velkými průměry do 300 mm. Díky kompresoru, který vyfoukává vykopaný materiál, je studna okamžitě čistá.
  • Vystrojení studny. Vrt zapažíme, což znamená, že do něj dáme speciální plastové chráničky (trubky) v různých průměrech podle šířky vrtu. Obecně platí, že čím širší vrt je, tím je vrtaná studna dražší.
  • Instalace čerpadla a zapojení vody do domu. Studnu kompletně vybavíme, pomůžeme vám i se zapojením vhodného čerpadla, případně vám ze studny napojíme vodu až do domu.

Celá akce vyvrtání studny většinou trvá 1-2 dny. Studny vrtáme celoročně, je možno tedy vrtat kdykoliv, když se na pozemek dostaneme s technikou. Cena vrtané studny záleží nejvíce na dvou faktorech – na hloubce spodní vody a na průměru vrtu.

Proč si nechat vyvrtat studnu

Základní výhodou a důvodem, proč si nechat studnu vyvrtat, je vlastní zdroj pitné vody. Kdo ví, jak se budou vyvíjet ceny vody a co nás v budoucnosti čeká. Obecně platí, že čím jste samostatnější a nezávislejší, tím lépe pro vás. Tak jako se hodí zajistit si vlastní zdroje energie (například sluneční kolektory), tak je rozumné mít vlastní vodu. Ušetříte, můžete i s klidem v duši zalévat zahrádku a taky máte k dispozici živější vodu než je ta z kohoutku.

Kdybyste se rozhodovali mezi studnou vrtanou a kopanou, všechny trumfy jsou opět na straně vrtané studny. Vyvrtá se rychleji, budete mít čistší vodu, přítok vody je trvalý (nezávislý na počasí), zdroj vody je vydatnější, neřešíte odvoz materiálu z hloubené studny a ve výsledku je vrtaná studna i levnější.

Máte-li pozemek ve městě Frenštát pod Radhoštěm, nebo blízkém okolí kontaktujte nás. Přijedeme, poradíme, zodpovíme dotazy a vrtanou studnu obratem naceníme. Těšíme se na viděnou!

» Zobrazit kontaktní údaje